Bozkır’dan Dünyaya… AVUKAT OLMAK Genişletilmiş 2. Baskı çıktı!

Kitabımın 5.000 nüsha ikinci baskısı çıktı; böylece 10.000 nüshaya ulaşarak biyografiler arasında bir rekora doğru gidiyor. Anılarıma, çıkarımlarıma ve öğütlerime değer veren herkese müteşekkirim. 2. basının önsözü şöyle:

İKİNCİ BASI VESİLESİYLE

Ne kadar hızlı geçiyor yıllar. Kitabımın yayınlanmasının üstünden iki seneden biraz fazla geçti, bütün nüshalar tükendi, “yeni baskısı ne zaman çıkacak” diyen mesajlar alıyorum.

Çoğu İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ve diğer büyük şehirlerin varoşlarında onurlu ve daha müreffeh bir hayat sürme çabasında olan Dereköy’lü kardeşlerimin, Bozkır’lı ve Konya’lı hemşehrilerimin sevinmesine, gururlanmasına vesile oldum. Kitabım, feleğin her türlü darbesine rağmen ayakta kalmayı, üretmeyi ve başarmayı becerebilen, ama daha da önemlisi hiçbir şartta aç kalsa bile onurundan, değerlerinden ödün vermeyen bu mert insanların 50 sene önceki küçük dünyalarında, cahillik içinde iken bile sağlam bir şekilde oluşturdukları değerleri özenle koruduklarını dünyaya ilan ediyor. Bu bakımdan kitabım onlara karşı borcumu değil de yükümlülüğümü yerine getirmek gibi oldu. Onlara karşı görevim henüz bitmedi, yeri ve zamanı geldiğinde yerine getirmeye devam edeceğim.

Geçen sürede hiç tanımadığım birisinden neredeyse her hafta bir e-posta mesajı, mektup, kucak dolusu selam, sevgi ve adını anmadan geçemeyeceğim sevgili Veysel Türkmen Ağabeyden koşulsuz dostluk, ağabeylik ve küfeler dolusu üzüm hediye aldım. Okurlarımın yüzlerce teşekkür mektubunun hepsinden ayrı duygulandım; etkilendim. Anadolu’nun neredeyse her yerinde hukuk fakültelerine sohbetlere davet edildim; binlerce hukuk öğrencisiyle içten sohbetler gerçekleştirdim. Çoğunun hikâyesi bana çok benzeyen öğrencilerin yüzlerinde bir gülümseme, gözlerinde “ben de başaracağım ve daha iyisini yapacağım” diyen ışıldama görmekten daha mutlu bir şey olamaz…

Van’da yeni büro açmakta olan bir genç meslektaşımın hikâyemdeki eriği asla unutmayacağına, Van’da benim gibi bir avukatlık bürosu kuracağını söyleyen mesajı, geçenlerde Bozkır Dereköyünde akrabalarımın dükkânının önünde otururken geçmekte olan yörük köylerinden iki kişinin “Memet Abi, sen bizi tanımazsın ama biz sizi tanıyoruz. Sana çilpi vuran o ormancı elimize bir geçse, gösterirdik!” demeleri, içlerinden çıktığım Anadolu insanının beni kalplerinin köşesine oturtup, sevgisiyle sarıp sarmaladığını gösterdi. Bundan daha iyi bir mevki olabilir mi?

İnsan sevgisinin genlerimize işleyen dervişlerimizin de aslında böyle bir sevginin ve kabulün arayışıyla yollara çıkmış olacaklarını tahmin ediyor ve bu yüzden kendimi bu günlerde modern bir dervişe benzetmeye başlar oldum.

Türkiye’m, Türkiye’nin güzel insanları işte bu yüzden sizleri seviyorum…

KİTABIMI NASIL EDİNEBİLİRSİNİZ?

Kitabım Seçkin Kitap, Vedat Kitap ve Lexpera’dan kağıt baskısı; Google Play’den https://play.google.com/store/books/details?id=S6GMDwAAQBAJ kitabın elektronik versiyonu edinilebilir. İsme özel ıslak imzalı edinmek isterseniz nüsha başına 40 TL’yı, T. İş Bankası / Zincirlikuyu Şubesi, Hesap No: 1154-0693371; IBAN no: TR50 0006 4000 0011 1540 6933 71; Alıcı: Gün Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. hesabına yatırarak, dekontunu fadime.cezzaroglu@gun.av.tr adresine göndererek talep edebilirsiniz. Posta gönderimi için adınızı ve soyadınızı, açık adresinizi, e-posta adresiniz ile cep telefonu numarasını bildirmeniz yeterlidir. Kitabınızı 2 hafta içinde adresinize göndereceğiz. Gelirleri Bozkır’ın çocuklarının eğitimine yatırılacaktır.

Paylaş:

Diğer Yazılar
Yıllar önce küresel bir şirketin Türkiye’deki iştirakinin uluslararası iş etiği ilkelerine uyumunu denetlemiş, pek çok aykırılık tespit etmiştim. Dürüstlük ilkesine aykırılıkları konuşmaya başladığımızda hiddetlenen genel müdür, “Biz peygamber miyiz?” diyerek…

3 dk.

Yargıtay’ın toplam 324 üyesinden 193’ünün oyları ile Ömer Kerkez 2028 yılına kadar dört yıl görev yapmak üzere Yargıtay başkanlığına seçildi. Sonuç Türkiye’ye, Yargıtay ve yargı camiasına hayırlı olsun. Görev süresi…

4 dk.

İçlerinden çıkmaktan gurur duyduğum Güney Toroslar’daki Bozkır’ın Dere Köyü’ndeki çocukluğumda edindiğim bilgeliklerden birisi “Ölme Eşeğim Ölme” hikayesindedir. Arabanın ve elektriğin gelmediği, telefonun, telgrafın olmadığı, Çanakkale’ye, Yemen’e, Hicaz’a sefere gidenlerin hiç…

3 dk.